Бібліотека для батьків

Список психологічної літератури для батьків

До вашої уваги література для “читаючих” батьків. Тут зібрані найкращі книги з психології про виховання. Автори в доступній формі, з прикладами, поділяться з вами секретами успішної взаємодії з дітьми.


1.Таємна опора: емоційний зв’язок у житті дитини. Людмила Петрановська

У цій книжці ви неодмінно знайдете потрібні відповіді: Як формується прив’язана язаність до батьків від дитинства до підліткового віку? Як стати для сина або дочки міцною і при цьому таємною опертям і виростити їх упевненими й самодостатніми? Що краще: ранній розвиток або природне опанування навичок, дитячий
садок або виховання бабусі, свобода або контроль? Повчальна книжка поділена на розділи за віком дитини: від народження до року, від року до трьох, від чотирьох до семи… закінчується розділом “Після дитинства”. Окремі розділи присвячені кризовим рокам – один, три, шість-сім.”Написана кваліфікованим психологом та педагогом, вона стане прекрасним другом та порадником для вашої родини!

 

2. Якщо з дитиною складно. Людмила Петрановська

Книга відомої сімейної психологині, авторки бестселерів «Що робити, коли…» і «Таємна опора…» відповідає на одвічні запитання батьків про особливості виховання дітей.

Дуже часто виявляється, що саме незгоди у взаєминах змушують дитину поводитися не найкращим чином, а батьків — дратуватись і вдаватись у відчай. Дорослі не розуміють потреб і захоплень власних дітей, а діти не слухаються, нехтують правилами і брешуть. Експертка у сфері виховання допоможе знайти з дитиною спільну мову, розв’язати конфліктні ситуації, зберегти терпіння та віднайти розуміння й мир у сім’ї.


 

 

3. Як говорити, щоб діти нас слухали. Як слухати, щоб діти з нами говорили. Адель Фабер та Елейн Мазліш

Ця книга розповідає про те, ЯК правильно спілкуватися з дітьми (від дошкільнят до підлітків). Ніякої нудної теорії! Тільки перевірені практичні рекомендації та маса живих прикладів на всі випадки життя! Автори – всесвітньо відомі фахівці в галузі відносин батьків з дітьми – діляться з читачем як своїм власним досвідом (у кожної – по троє дорослих дітей), так і досвідом численних батьків, які відвідували їх семінари. Адель Фабер та Елейн Мазліш пропонують нові методи спілкування з дітьми, дають практичні вправи та поради, перевірені як на власному досвіді, так і на досвіді вже багатьох тисяч сімей. Адже ця книга – світовий бестселер!

  

 

 4.Деніел Сігел, Тіна Брайсон «Досить істерик! Комплексний підхід до гармонійного виховання дитини»

Книга питань та відповідей, що дозволяє виховувати дітей без сліз і неадекватної злості. Відомі фахівці з дитячої психології розробили і представили батьківську стратегію поведінки, що дозволяє досягти гармонії в спілкуванні з дитиною. А також дієві методи виховання дитини без застосування будь-яких покарань, заборон і наказів. Ви навчите малюка контролювати негативні емоції, більше розуміти свої почуття і аналізувати власні вчинки. Зрештою саме в цьому і полягає основа емоційного і розумового здоров’я підростаючого покоління.

 

 

 

5. Еріка Райшер «Супербатьки. 75 успішних стратегій виховання»

З початком використання цієї книги для батьків ви створите сімейне життя мрії! Матеріал заснований на простих, але досить повчальних правилах (всього в книзі таких 75). Структуровано видання в такій послідовності – спочатку теоретичні дані головних прийомів взаємодії батьків і дітей, далі приклади конкретних ситуацій і в кінці поради щодо застосування вищевикладених правил. Еріка Райшер докладно розбирає такі ключові техніки, як емпатія, емоційне тренування, припинення дії, повторення, справедливе попередження і винагороду. Використовуючи їх, ви зможете вирішити більшість проблем, з якими стикаються сучасні батьки.

 

 

 6.Лариса Шрагіна «15 табу для матусь і татусів, або Батьківські помилки з любові до дітей».

Перед вами практична інструкція про те, як прищепити дитині правильне сприйняття багатьох речей, навчити, що таке добре, а що погано. На розгляд батьків надається типологія причин поганої поведінки дитини, основні педагогічні помилки, а також детальний аналіз різних виховних ситуацій. На думку автора, головною потребою в дітей є почуття батьківської любові, підтримки, а також розуміння того, що їх цінують і поважають. При цьому, любов батьків не повинна переходити межі: чаду ні в якому разі не потрібно потурати, не варто балувати. Як знайти ту тонку грань правильного виховання, дізнаєтеся з цього видання.