Найрозповсюдженіші помилки вихователя. Як їх уникнути.

 

1.    Відсутність індивідуального підходу до дітей.

Для того щоб виправити цю помилку, треба змінити свої погляди на дітей. Вихователю доведеться придивлятися до кожної дитини, керуючись основним завданням – виявити відмінності конкретної дитини від інших дітей в групі.

2.    Увага до одних дітей за рахунок неуваги до інших дітей.

 Вихователь повинен зробити для себе важливий висновок: незважаючи на свої симпатії до деяких дітям, він повинен бути однаково суворий і добрий з усіма дітьми. Тільки таким ставленням можна домогтися того, що між вихованцями і вихователем виникнуть справжня дружба і довіра.

3.    Несправедливе покарання.

Перш ніж призначити покарання, слід досконально розібратися в конфліктної ситуації і постаратися справедливо розсудити сторони і в першу чергу помирити дітей між собою.

4.    Підвищення голосу на дитину.

Відповідь на те, як виправити цю типову помилку педагога, дуже простий: не підвищувати голос на дітей. Це, звичайно, не означає, що з дитиною не можна говорити строго. Однак суворість і підвищення голосу – зовсім різні речі. Якщо строгість в розумних межах має бути присутня в процесі виховання, то підвищення голосу слід найретельнішим чином уникати.