✨Що робити у стресовій ситуації? Як допомогти іншій людині?
ТЕХНІКА "БУДИНОЧОК З СОБОЮ"
✅ Наразі гостро постає проблема збереження ментального здоров'я дитини внаслідок ситуації, що склалася в країні.
👉Щоб знизити рівень тривоги та стабілізувати емоційний стан дитини, пропоную виконати техніку "Будиночок з собою". Проста, проте дієва вправа допоможе Вам та вашим дітям знайти "опору захисту" у важкий час.
Щоб детальніше ознайомитися з технікою, переходьте за посиланням.
ПОРАДИ БАТЬКАМ
Долаємо тривогу у формі гри 🤗
Підтримайте дитину в стресовій ситуації, виконавши техніки заспокоєння на прикладі тварин.
А щоб дитина краще запам’ятала ці поради — їх можна ще й разом намалювати.
Корисні поради батькам!
Вправи для зняття напруги у дітей під час гучних звуків, що лякають.
Впродовж двох років наші діти замість колискових чують гучні звуки сирен, гуркоту чи здригаються від вибухів. Боятися того, що справді лякає, – це нормально. В той самий час діти реагують на реакцію дорослих, повторюючи їхні емоції та переживання. Саме тому батькам важливо навчитися контролювати власні емоції та допомогти дитині впоратися з напругою та страхом, що виникає під час гучних звуків.
З цією метою практичним психологом були надані корисні поради батькам, які допоможуть зняти напругу у дітей під час гучних звуків.
БАТЬКАМ ПРО ВІДПОЧИНОК
Зараз здається, ніби відпочинок чи відпустка - це щось заборонене або щонайменше неприпустиме. Бо як це - відпочивати, коли йде війна?
Але щоб мати змогу допомогати дітям, батьки повинні навчитися відновлювати свій психологічний стан.
З метою підтримки ментального здоров'я, практичним психологом були надані поради батькам у правильному відпочинку.
Адже важливо зрозуміти, що відпочинок потрібен усім без винятку, для нормального функціонування організму.
Людей із наслідками важких травм та інвалідністю ми зустрічаємо ледь не щодня. Це складна тема для розмови з дитиною, і нам, можливо, хотілося б її уникнути, але говорити про це важливо. По-перше, щоби підготувати дитину до такої зустрічі (її може налякати те, чого вона не розуміє); по-друге, аби проявити повагу.
Дібрати правильні слова допоможуть ось ці поради.
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ.
16 листопада відзначають Міжнародний День Толерантності. Цей день створено для того щоб нагадати людям наскільки важливою є взаємоповага та прийняття іншого. Практичним психологом було проведена просвітницька робота серед батьків та педагогів з метою розширення знань про поняття "толерантність" та формування правильного уявлення про толерантну людину.
Шановні батьки! Пропоную Вам ознайомитись з деякими рекомендаціями з Всеукраїнськоі
програми ментального здоров'я "Ти як?"
ЩОДЕННИК ПОДЯКИ – ПРОСТА ВПРАВА ДЛЯ ПІДНЯТТЯ НАСТРОЮ.
Зараз часто здається, що радіти нічому. Але якщо бачити навколо лише темряву, то з часом зникнуть і сили працювати, і настрій, і апетит…
Заведіть «Щоденник подяки», він допоможе бачити світлі моменти щодня, зберегти сили, подарує відчуття спокою.
Дякувати — це не тільки про ввічливість. Коли ми відчуваємо щиру вдячність, мозок виробляє дофамін — необхідний нам «гормон щастя». Це він наповнює світ фарбами, додає нам натхнення, навіть покращує апетит.
Суть проста: ви вписуєте трьох людей і три події, яким хочеться подякувати. Наступного дня це перечитуєте і дописуєте ще 3 + 3. Не забувайте вписувати у щоденник і себе — дякувати собі за смачний обід, новий цікавий досвід або час для хобі. А коли дякуєте, зверніть увагу — в цей момент ви посміхаєтесь.
Тож дякувати – це користь нашому ментальному здоров’ю, а разом із тим і фізичному.
Немає коментарів:
Дописати коментар